2016.07.01. 13:01
Ezer Kárpát-medencei magyar erdész részvételével tartotta meg 147. Vándorgyűlését Székelyföldön az Országos Erdészeti Egyesület (OEE). A három napos rendezvénysorozat ünnepi közgyűlésen tisztelegtek az elmúlt 150 év erdészeinek értékteremtő tevékenysége előtt az egyesületi tagok. Külön örömünkre szolgál, hogy Kissné Szabó Gabriella, Monori Alfréd valamint Csépányi Péter, a Pilisi Parkerdő három munkatársa is kitűntetést vehetett át.

Azonnal bekapcsolódott az OEE Visegrádi (Pilisi) Helyi Csoport előkészítő, szervező, adminisztrációs feladatok munkájába. 1994-ben a Pilisi Parkerdő Zrt. által szervezett Dobogókői Vándorgyűlés szervezésének egyik segítője. A helyi csoport munkájában is szerepet vállalt. Kezdetben segítőként, majd egyre inkább átvette az ügyvezetői segédtitkári feladatokat. Szervezte a helyi csoport rendezvényeit, tanulmányútjait. Segítségével olyan pezsgő egyesületi élet jött létre, ami méltán emelte ki csoportjukat a legjobbak közé.
A Visegrádi Helyi Csoport külföldi buszos kirándulásainak – másokkal együttműködve - tevékeny szervezője, mint például a csehországi, lengyelországi és erdélyi utaknak
Anyaként tartotta és tartja számon a csoport tagjait. Sok gondot fordít az idősebb, elesettebb tagtársakra.
Egyre több helyi csoport, és egyesületünk több szakosztálya kereste meg térségünkbe irányuló tanulmányútjaikkal kapcsolatban. Nem csak előkészítő szervezőként, de sok esetben bonyolítóként, vezetőként is támogatta ezeket a tanulmányutakat.
Budapest közelsége révén egyesületi nagy rendezvények adminisztrációs segítségét is lelkesen végzi. Részt vett a tagnyilvántartás megújításának munkájában, besegítve az egyesület titkárságának.
2002-ben és 2011-ben szervezte Visegrád térségében az OEE Erdésznők Országos találkozóját.
Szinte önállóan szervezte, rendezte éveken keresztül az OEE Országos Erdész Báljait Visegrádon.
Neki köszönhető, hogy 2001 óta minden évben több százas családi majális egyik nagyszerű rendezvénye lett a Parkerdőnek és a helyi csoportnak.
Nyugdíjas erdészeinknek, egyesületi Parkerdős rendezvényeinek is évtizedek óta háziasszonya, előkészítője, szervezője bonyolítója. A helyi csoport újra és újra választott tisztségviselője.
Tagja az Erdők a Közjóért Szakosztálynak és az Erdei Iskola Szakosztálynak is.
Kissné Szabó Gabriella több mint két évtizede az ország legnagyobb taglétszámú helyi csoportjának vezetőségi tagja, szerepvállalásának is köszönhető a csoportban folyó aktív és eredményes, közös élményekben gazdag egyesületi élet
Példás családi életet él. Négy gyermeke közül felnőtté válva - három követte a szülői példát és erdőmérnök lett, tradíciót teremtve a Kiss családban.
Kissné Szabó Gabriella személyében olyan ember kaphatja meg a Bedő Albert Emlékérmet, aki példájával, életével igazi közösségi munkájával az egyesületért végzett önzetlen tevékenységével messze kiemelkedik kortársai közül.
Az kitüntetésről készült videó:

Monori Alfréd Nyergesújfalun nevelkedett, majd a soproni középiskola befejezése után 1983. augusztus 1-n helyezkedett el a Parkerdő Esztergomi Erdészeténél. Itt fizikai dolgozóként alkalma nyílt az erdei munka embert próbáló arcát megismernie.
Ráckevére 1987. január 1-vel helyezték át, ahol már mint kerületvezető erdészre, az alig 200 hektáros Dabasi kerület irányítását bízták. A Dabasi és az Ócsai kerületek 2003. évi összevonásával a felügyelete alá tartozó erdőterület mérete jelentősen megnőtt, amelyen igen eltérő faállományok fordulnak elő.
Bugyi községhatárban alföldi jellegű nyár és akác erdők a jellemzőek, Ócsa és Dabas térségében pedig fokozottan védett kőris és égerlápok találhatóak. Az eltérő faállományok más-más kezelést kívántak meg. Míg a gazdasági rendeltetésű erdőkben tarvágáson és teljes talajelőkészítést követő mesterséges erdőfelújításon alapul a gazdálkodás, addig a fokozottan védett turjánon természetközeli erdőgazdálkodás folytatása a cél.
Ezekben a számára is igen kedves égeresekben, kőriesekben Alfrédra hárult a feladat, hogy a hazai gyakorlatban addig példanélküli természetközeli erdőgazdálkodás bevezetését, üzemszerű alkalmazását kerületvezetőként felügyelje, irányítsa.
2010-től ezek a területek a nemzeti park részére átadásra kerültek, ami feladatainak jelentős átrendezését is okozta. Ettől fogva egye nagyobb mértékben hárult rá a magánerdők és a vállalkozási munkálatok vezénylete.
A rábízott erdőterületet magáénak tekinti, legyen szó akár állami, akár magánerdőről. Feladatait gyakorlatias megközelítéssel, lelkiismeretesen, precízen végzi. Napjainkban az általa irányított fakitermelések volumene évi nettó 7 000 m3, melyhez 140 hektár folyamatos erdőfelújítás társul.
Eredmények:
• Természetközeli erdőgazdálkodás gyakorlatának megvalósítása fokozottan védett kőris- és éger láperdőben.
• Hagyományos erdőgazdálkodás gyakorlatias alkalmazása faanyagtermelést szolgáló erdőkben.
• Részvétel az államerdészet magán-erdőgazdálkodásban történő részvételének fokozásában, a működési területén elért ismertségének/elismertségének segítségével.
Aktívan szerepet vállal a helyi közösség életében, mind önkormányzati, mind egyházi vonatkozásban. Az itt eltöltött közel három évtized alatt Dabas-Sáriban erős gyökereket eresztett, kivívta a helyi társadalom elismerését, megbecsülését. A közösségi életben is fontos tisztségeket vállal, több cikluson keresztül volt képviselő és bizottsági tag a helyi önkormányzatban.
Felesége Mariann Tátról követte, míg gyermekei már itt születtek. Judit lánya a helyi gimnázium tanulója, András fia pedig apja példáját követve erdész technikus lett, jelenleg a Budapesti Erdészet dolgozója.
Monori Alfréd kedves, barátságos ember, akit barátai, kollégái, beosztottai jó humora, pozitív életszemlélete miatt szeretnek, tisztelnek.
A kitüntetés a videó 8:41 percétől látható:
Csépányi Péter részére az Erdészeti Tudományos Intézet kimagasló tudományos munkásságának eredményeként Vadas Jenő díjat adományozott az Országos Erdészeti Egyesület vándorgyűlésén.
Csépányi Péter tevékeny résztvevője a Pilisi Parkerdő progresszív szellemiségű kutatást segítő közösségének. Termelési és természetvédelmi főmérnökként kiváló példáját mutatja a tudományosan megalapozott ismeretek gyakorlati hasznosításának. Önálló tudományos tevékenysége mellett híd szerepet vállal a tudomány és a gyakorlat között. Elsők között ismeri fel az erdők ökoszisztéma szolgáltatásainak nagy gyakorlati jelentőségét, kezdeményezője az ezzel kapcsolatos kutatások elindításának.
Tevékenységével bizonyítja, hogy a jó erdőgazdálkodás egyúttal a természetvédelem céljait is szolgálja, ezáltal hozzájárul a párbeszéden alapuló együttműködések kialakulásához.
A díj átadásáról készült videó:
A Pilisi Parkerdő Zrt. gratulál a díjazottaknak és rendkívüli büszkeséggel tölti el kollégáinak kiemelkedő teljesítménye.