2016.09.30. 15:11
Ünnepélyesen felavatták a Szentendrei Erdészet új épületét, ami egy másfél évtizede kezdődött, az erdőgazdaság egészét érintő fejlesztési folyamat fontos mérföldköve. Ez idő alatt a Pilisi Parkerdőnél az erdőgazdálkodáshoz kapcsolódó infrastrukturális, természetvédelmi és turisztikai beruházások összköltségvetése meghaladta a másfél milliárd forintot.
A felújított és új turistaházak, az új kilátók, a rendbe hozott és kibővített turistaút-hálózat, vagy az idén átadott Pilis Bike erdei kerékpáros úthálózat a Pilisi Parkerdő közjólétet és turizmust gyarapító beruházásai. Ezekkel a sokak által ismert és használt fejlesztésekkel párhuzamosan azonban a Parkerdő következesen, lépésről lépésre újítja meg és bővíti szűkebb szakmai tevékenysége, az erdőgazdálkodás és a természetvédelem magas színvonalú ellátásához szükséges feltétel- és eszközrendszert. Az elmúlt másfél évtizedben az erdei infrastruktúra folyamatos karbantartásán és lehetőségek szerinti felújításán, bővítésén, számos természetvédelmi projekt megvalósításán és komoly szakmai szemléletváltáson keresztül vezetett az út az európai színvonalú erdőgazdálkodás biztosítására érett és alkalmas Pilisi Parkerdő létrejöttéig.

Az új Szentendrei Erdészet bejáratánál felállított, helyi faanyagból faragott székely kapu a hagyományos erdélyi jókívánsággal („Békesség a bejövőnek, egészség a kijövőnek!”) fogadta az erdészet ünnepélyes avatására péntek kora délután összegyűlt vendégeket. Az avató ünnepség kezdetét vadászkürt hangja jelezte, ezt követően Bitay Márton Örs állami földekért felelős államtitkár, Tarnai Richárd Pest megyei kormánymegbízott, és Zambó Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. vezérigazgatója mondott köszöntőbeszédet.

Az átadón készült videók az alábbi linken érhetőek el:
További képek a Galériában érhetőek el.