» Hírek » Lezajlott a Pilisi Parkerdő Zrt. éves jelölőversenye
OldaltérképOldaltérkép   Nyitó oldal Nyitó oldal
Lezajlott a Pilisi Parkerdő Zrt. éves jelölőversenye
2017.05.19. 09:11
Az erdőgazdaság 32. alkalommal rendezte meg hagyományos erdészversenyét, amelynek idén a Pilisszentkereszti Erdészet volt a házigazdája. A feladatok között írásbeli teszt, örökerdő fókuszú faegyed-jelölés és trófeabírálat is szerepelt. A rendezvény végén az Év Erdésze-díjat szakmai pályafutásának elismeréseként Simon László, a Pilisszentkereszti Erdészet kerületvezető erdésze vehette át.   
Közel 80 erdész gyűlt össze Pilisszentlélek határában, a Fekete-hegy oldalában kialakított erdészeti versenypályán, ahol idén összesen 36-an indultak neki a versenynek. A Pilisi Parkerdő Zrt. saját dolgozói mellett az Ipolyerdő Zrt. és a Szombathelyi Erdészeti Zrt. szakemberei is részt vettek a rendezvényen. Hatalmas megtiszteltetés, hogy az egyéni kategóriában induló erdészkollégák között legidősebbként a 84 éves Fritsch Ottó is megmérettette magát. 
 
A megjelenteket Zambó Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. vezérigazgatója üdvözölte, aki köszöntőjében elmondta, hogy a társaság közjóléti és turisztikai fejlesztései mellett természetesen kiemelten fontos, hogy a dolgozók szakmai tudását is folyamatosan fejlesszék. 
 
Az első megmérettetés során a versenyzők egy írásbeli tesztet töltöttek ki, melyet a gyakorlati feladatok követtek: Egy mintaterületen – ahol már örökerdő-kezelési elveket valósított meg az erdőgazdaság – kellett azokat a faegyedeket megjelölni, amelyek az örökerdő-szerkezetben mind erdőgazdálkodási, mint természetességi szempontból a legjobb helyen vannak. A jelölés során azokat az örökerdő-elveket kellett a versenyzőknek alkalmazniuk, amelyek a Pilisi Parkerdő Zrt-nél az elmúlt két évtized során meghonosodott, az erdőgazdálkodás holisztikus, ökoszisztéma-menedzsment jellegét tükrözik.
 
A továbbiakban a résztvevőknek fametszetekből kellett felismerniük egyes fafajokat, majd a következő állomáson a trófeák bírálását kellett végrehajtani: azt kellett megbecsülniük, hogy milyen távolságra lehetnek a kihelyezett gímszarvas, dámszarvas, őz és muflon trófeái. 
 
A famagasság és fatérfogat becslése után, az utolsó állomáson, az élőfakészlet felmérése következett. A komplex feladatok megoldása során az erdészek tehát számot adhattak szakmai felkészültségükről, rátermettségükről, a szünetekben pedig megvitathatták egymás között az örökerdő-gazdálkodás fortélyait is.
 
A versenyen a csapatokat és az egyéni versenyzőket is díjazták.
 
Csapat:
 
1.  Valkó (Hinkó Miklós, Kolozsi Géza, Panyor Diána)
2. Visegrád (Maurer Kornél, Sándorfi Péter, Tisza Zoltán)
3. Budapest (Görgős Tibor, Kiss Attila, Monori András)
 
Egyéni:
 
1.  Soós Attila (Bajnai Erdészet)
2. Panyor Diána (Valkói Erdészet)
3. Hinkó Miklós (Valkói Erdészet)
 
A jelölőverseny végén Gősi István vezérigazgató-helyettes és Csépányi Péter főmérnök adta át az Év Erdésze-díjat Simon Lászlónak, a Pilisszentkereszti Erdészet kerületvezető erdészének kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként. László 1982 óta, megszakítás nélkül dolgozik a Pilisi Parkerdőnél. 35 éve járja a hosszúhegyi erdőt, erdész elődeitől tanult és átvett ismereteit saját tapasztalataival gyarapította. Az erdőben és az adminisztrációban is pontos és alapos munkát végez, szakismeretére bátran lehet támaszkodni a hosszú távú, stratégiai tervezés során is. Erdő- és vagyonvédelmi feladatokban határozott fellépése példaértékű, kiemelkedő teljesítményt nyújtott az erdészet vállalkozási ágazatának fellendítésében, mely során nagy volumenű projektfeladatokkal bízták meg. Lelkiismeretes, szolgálatkész hozzáállására, segítségére és támogatására mindig számíthatnak kollégái.
 
A rendezvényről további képek a Galériában érhetőek el. 

Keresés

Merre ne induljunk?

Korlátozások a Pilisi Parkerdő Zrt. területén

Pilis Bike

Pilisi turistaszállások

Eseménynaptár

www.pilishunting.com

A Passion for Hunting

Hazai Vadász

erdeiszallas.hu

 

Erdőjáró játék

Panorámaképek

Kattintson ide a képek megtekintéséhez
A panorámaképek megtekintéséhez kattintson a képre

Visegrádi Fellegvár

Reneszánsz panoptikum

Környzeti politika