2009.04.09. 16:22
A solymári Napsugár Óvoda mintegy 100 gyermeke segített a faültetésben az Alsó-Jegenye-völgyben. A gyerekek nem csak elültették a területen őshonos égereket, hanem vállalták, hogy a jövőben gondoskodnak is a kiváltságos helyzetbe került fákról.
Április első napjaiban óvodások vidám hangja töltötte meg a solymári Rózsika-forrás menti sétaút környékét. A helyi Napsugár óvoda közel 100 növendéke látogatott el a Pilisi Parkerdő Zrt. által fenntartott erdőterületre, hogy maga is tevékenyen részt vállaljon az itt zajló természetvédelmi program munkálataiban. A parkerdő munkatársai által irányított fafajcserének köszönhetően az idegenhonos, az értékes növényzetet elnyomó akácos állomány e területen jelentősen lecsökkent, s helyére több mint ötszáz, 2-3 méter magasságot is elérő, mézgás éger csemete került. A beavatkozásnak köszönhetően az elkövetkezendőkben e terület erdőállománya a korábbinál kedvezőbb életfeltételek között élhet és növekedhet tovább. A sétaút mellett csordogáló Paprikás-patak medre szintén megújult, az erdészek az elmúlt évek során lerakodótt sok-sok törmeléket és felhalmozódott szemetet eltávolították, így annak vize jóval tisztább, élhetőbb lett.
A Napsugár óvodások e beavatkozás első ütemének utolsó fázisában érkeztek a Rózsika-forráshoz, hogy csoportonként kettő, azaz összesen tíz facsemetét ültessenek el és fogadjanak örökbe a megújult terület egyik legszebb szegletében. Őszintén reméljük, hogy személyes élményeik és a Napsugár óvoda által évek óta felvállalt környezeti nevelés hatására e gyerekek természet iránti érzékenysége már életre szólóan megmarad, s az erdő számukra mindig értéket fog jelenteni. Örömben az üröm, hogy míg az erdészek mellett a pedagógusok és a gyerekek őszinte tisztelettel és lelkesedéssel a természet megóvásán fáradoznak, a természetvédelmi program által érintett területen máris megjelent egy-egy tolvaj, aki a frissen kihelyezett értékekből tulajdonított el. A Pilisi Parkerdő a hasonló esetek megelőzése érdekében a jövőben solymári polgárőrséggel együttműködve tervez lépéseket, hogy a jelentős uniós támogatással megvalósult beavatkozás eredményét a helyi lakosok és az ide sportolni, kirándulni érkezők egyaránt hosszú távon élvezhessék.